| Model No. | JL-260C |
| Applicable Volt Range | 0~480VAC |
| Rated Frequency | 50/60Hz |
| Power Loading | 15A |
| Signal Control | 0-30 VDC, 250 mA Max |
| Lead | 16AWG (Power) + 18AWG (Signal) 20" min |
| Ambient Temperature | -40°C ~ +70°C |
| Related Humidity | 96% |
| Certifications | ANSI C136.41-2013 |
Contact Us at Any Time