| Model No. | JL-230F |
|---|---|
| Rated Voltage | 480VAC Max |
| Rated Frequency | 50/60Hz |
| Lead | 16AWG, 14AWG 6" min |
| Ambient Temperature | -40°C ~ +70°C |
| Relative Humidity | 96% |
| Load Rating | 15 A |
| Holding Cover | PBT |
| Receptacle | PBT |
| Contact | H62 Brass |
| Gasket | Silicon Rubber |
| Cable Line | - |
| IP65 | ● |
| Certifications |
Contact Us at Any Time