JL-472CCR is a built-in wired dual channel controller developed based on 4G (LTE Cat. 1) communication mode. Each channel can be remotely controlled independently, configured, and monitored in real-time. The product features a compact size with built-in high-performance antenna and is designed for easy installation inside lamp heads or maintenance holes of lamp posts. Internal protection level of IP67.
| Power Supply | Rated: 100-277VAC; 50/60Hz Limit: 85~300VAC; 47/63Hz |
|---|---|
| Dimming Output | Dual way 0-10VDC |
| Wireless Communication | 4G (LTE Cat.1), Internal Antenna Frequency band: LTE-FDD: B1/B3/B5/B8 LTE-TDD: B34/B38/B39/B40/B41 |
| Carrying Capacity | Both ways are equal ≤5A |
| Device Power Consumption | Static: 1.2W Dynamic peak: 3W |
| Working Environment Temperature | -35~85℃ |
| Working Environment Humidity | 5%RH~99%RH |
| Shell Protection | IP67 |
| Standards Compliance | IEC61000-4-2; IEC61000-4-3; IEC61000-4-6; GB/T 17743-2017; IEC61000-4-4; IEC61000-4-11; IEC61000-3-2; GB/T 2423.10; GB/T2423.10-2008; UL94-V0; GB/T 20138-2006; GB/T 5169.11; GB/T 4208; GB/T17743-2021; GB 17625.1-2022; GB 17625.2-2007; GBT 17626.5-2019; GB/T 17626.2-2018; GB/T 17626.6-2017; GB/T 17626.3-2016; GB/T 17626.4-2018; GB/T 17626.11-2023; GB/T 17626.8-2006 |
| Size | 119*56*32mm |
| Weight | 0.3KG |
Contact Us at Any Time