JL-471CC is a built-in wiring type single light controller developed based on 4G (LTE Cat. 1) communication mode, which can perform remote control, configuration, and real-time monitoring of operating status. The product has a compact size and is easy to install inside the lamp head or in the maintenance hole of the lamp post. Suitable antennas can be selected according to different installation and base station coverage environments. The product is internally glued with a protection level of IP67.
| Power supply | Rated: 100-277VAC; 50/60Hz Limit: 85~300VAC; 47/63Hz |
|---|---|
| Dimming output | 0-10VDC |
| Wireless communication | 4G (LTE Cat. 1), External antenna, optional Frequency band: LTE-FDD: B1/B3/B5/B8 LTE-TDD: B34/B38/B39/B40/B41 |
| Carrying capacity | ≤9A |
| Device power consumption | Static: 1.2W Dynamic peak: 2.4W |
| Working environment temperature | -35~85℃ |
| Working environment humidity | 5%RH~99%RH |
| Shell protection | IP67 |
| Standard | IEC61000-4-5; IEC61000-4-2; IEC61000-4-3, IEC61000-4-6; GB/T 17743-2017; IEC61000-4-4; IEC61000-4-11; IEC61000-3-2; GB/T2423.10-2008; UL94-V0 |
| Size | 126*40*30mm |
| Weight | 0.25KG |
Contact Us at Any Time