| Model No. | JL-251C |
|---|---|
| Rated Voltage | 120~277VAC |
| Applicable Voltage Range | 105~305VAC |
| Rated frequency | 50/60Hz |
| Dimming Output | DALI |
| Spectral Acquisition Range | 350~1100nm;Peak wavelength 590nm |
| Rated Loading | 1000W Tungsten, 1800VA Ballast, 8A e-Ballast @120VAC/ 5A e-Ballast @208-277VAC |
| Operate Levels | Turn-On<100Lx,Turn-Off>100Lx / per client request |
| Typical Time Delay | 5s |
| Ambient Temperature | -40°C ~ +70 °C |
| Related Humidity | 96% |
| Fail Mode | Fail-On |
| Shell material | PC+PC |
| High protection | Double Shell |
| Lightning Protection | 4KV/2KA |
| Surge protection | MYL1-40K511 |
| IP level | IP67 |
| Factory Settings | Illuminance/Delayed Customizable |
| Certifications |
Contact Us at Any Time