The JL-710 product is a socket developed based on the ZHAGA BOOK18 interface size standard. It features a built-in AC-DC switching power supply that outputs 24VDC/5W.
This solution addresses application scenarios where customer drivers lack auxiliary voltage output for ZHAGA light controllers, offering a significantly lower cost alternative to replacing dimming drivers with auxiliary voltage output.
| Input Specifications | |
|---|---|
| Input Voltage | Rated: 120-277VAC Limited: 85~305VAC |
| Input Frequency Range | 50/60Hz |
| Maximum Steady-state Input AC Current | 30mA (full load, 220VAC) |
| Cold Start Surge Current (I²t) | 0.009A²s (full load, 220VAC) |
| Efficiency | 80% (full load, 220VAC) |
| Output Specifications | |
| Output Voltage | 24VDC |
| Accuracy | ±2% |
| Rated Current | 0.21A |
| Rated Power | 5W |
| Ripple | 100mVp-p |
| Noise | 150mVp-p |
| Linear Adjustment Rate | ±0.12% |
| Load Adjustment Rate | ±5% |
| Start-up Time | <340mS |
| Start-up Overshoot Voltage | <5% |
| No Load Power Consumption | <0.12W |
| Protection Features | |
| Output Undervoltage Protection | Hiccup mode, automatic recovery after abnormal removal |
| Output Overvoltage Protection | Yes |
| Output Overcurrent Protection | Yes |
| Output Short Circuit Protection | Yes |
| Output Open Circuit Protection | Yes |
| Over Temperature Protection | Yes |
| Environmental Specifications | |
| Operating Temperature | -40℃~70℃ |
| Storage Temperature | -40℃~85℃ |
| Operating Humidity | 5%RH~99%RH |
| Storage Humidity | 5%RH~99%RH |
| Other Specifications | |
| Shell Material | PBT |
| IP Level | IP66 (when used with our light controller) |
| Mechanical Vibration | IEC60068-2-6 |
| Flammability Level | UL94-V0 |
| MTBF | ≥80000h |
| Weight | 85g |
| Certification | |
Contact Us at Any Time