| Model No. | JL-404C |
| Rated Voltage | 120~277VAC |
| Available Voltage Range | 105~305VAC |
| Rated Frequency | 50/60Hz |
| Rated Loading | 500W Tungsten, 850VA Ballast 5A e-Ballast |
| Power Consumption | 1.8W@120VAC |
| Operate Levels | 10~20Lx Turn-On / 30~80Lx Turn-Off |
| Ambient Temperature | -40℃ ~ +70℃ |
| Related Humidity | 96% |
| Leads | AWG #18, 105℃ 4" min |
| Failure Mode | Fail-Off |
| Certifications |
Contact Us at Any Time