Ο Έξυπνος Φωτοελεγκτής Twist-Lock DALI JL-253 έχει σχεδιαστεί για τον αυτόματο έλεγχο των ρυθμιζόμενων φωτιστικών οδικού φωτισμού LED με βάση τα επίπεδα φυσικού φωτισμού περιβάλλοντος. Διαθέτοντας κυκλώματα μικροεπεξεργαστή με φωτοτρανζίστορ με φίλτρο υπερύθρων και ανθεκτική προστασία από υπέρταση, αυτό το προϊόν εξασφαλίζει αξιόπιστη απόδοση σε απαιτητικά εξωτερικά περιβάλλοντα.
| Αριθμός Μοντέλου | JL-253 |
|---|---|
| Ονομαστική Τάση | 120~277VAC |
| Εφαρμόσιμο Εύρος Τάσης | 105~305VAC |
| Ονομαστική Συχνότητα | 50/60Hz |
| Έξοδος Ρύθμισης Φωτεινότητας | DALI |
| Εύρος Φασματικής Απόκτησης | 350~1100nm; Μήκος κύματος αιχμής 590nm |
| Ονομαστικό Φορτίο | 1000W Τυλιγμένο, 1800VA Ballast, 8A e-Ballast @120VAC/5A e-Ballast @208-277VAC |
| Επίπεδα Λειτουργίας | |
| Τυπική Χρονική Καθυστέρηση | 5s |
| Θερμοκρασία Περιβάλλοντος | -40°C ~ +70°C |
| Σχετική Υγρασία | 96% |
| Λειτουργία Βλάβης | Ενεργοποίηση σε Βλάβη (Fail-On) |
| Υλικό Κελύφους | PC+PC |
| Υψηλή Προστασία | Διπλό Κέλυφος |
| Προστασία από Κεραυνούς | 4KV/2KA |
| Προστασία από Υπέρταση | MYL1-40K511 |
| Επίπεδο IP | IP67 |
| Εργοστασιακές Ρυθμίσεις | Φωτεινότητα/Καθυστέρηση/Διάρκεια Μείωσης Προσαρμόσιμη |
| Πιστοποιήσεις |
Είναι ένας έξυπνος φωτοελεγκτής twist-lock που υποστηρίζει ρύθμιση φωτεινότητας DALI και έλεγχο σταθερού φωτισμού, εξοπλισμένος με ειδική λειτουργία νυχτερινού μεσανύχτου για έξυπνο φωτισμό δρόμων και εξωτερικών χώρων.
Ο σχεδιασμός twist lock επιτρέπει γρήγορη εγκατάσταση, σταθερή ηλεκτρική σύνδεση, καλή αδιαβροχοποίηση και απόδοση κατά της χαλάρωσης, καθιστώντας τον ευρέως κατάλληλο για τυπικές υποδοχές φωτιστικών δρόμου και κήπου.
Ανιχνεύει τη φωτεινότητα του περιβάλλοντος σε πραγματικό χρόνο μέσω της φωτοευαίσθητης κεφαλής και προσαρμόζει αυτόματα τη φωτεινότητα εξόδου μέσω του πρωτοκόλλου DALI για να διατηρεί σταθερό και συνεπή φωτισμό στο έδαφος.
Η λειτουργία νυχτερινού μεσανύχτου μειώνει αυτόματα τη φωτεινότητα των φώτων σε χαμηλότερο επίπεδο κατά τις μεταμεσονύχτιες ώρες, γεγονός που μειώνει σημαντικά την κατανάλωση ενέργειας, διατηρώντας παράλληλα τη βασική οδική ασφάλεια και τη ζήτηση φωτισμού.
Χρησιμοποιείται κυρίως σε φωτισμό δρόμων, φωτιστικά οδών, φωτισμό κήπων, φωτισμό κοινοτήτων και άλλους εξωτερικούς δημόσιους φωτισμούς που απαιτούν έξυπνη ρύθμιση φωτεινότητας και λειτουργία εξοικονόμησης ενέργειας.
ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΤΕ ΜΑΖΙ ΜΑΣ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΣΤΙΓΜΗ