JL-771A is an ultra-low-cost electronic rotary lock light controller developed based on the Z10 interface standard. It can output 0V (Turn off) or suspended dimming signal (turn on, OD gate output). The light controller is suitable for lighting scenes such as roads, lawns, courtyards, and parks.
| Model | JL-771A |
| Power Supply | Rated voltage: 12~24VDC Rated current: 3mA |
| Power Consumption | Day: 12~24V/1.5mA Night: 12~24V/1.2mA |
| Dimming | 0/10V |
| Dimming Interface | 0V or suspended (OD gate output) |
| Spectral Acquisition Range | 800~1100nm |
| Turn on Illuminance | 16Lux (±10) |
| Turn off Illuminance | 64Lux (±10) |
| Turn on Delay | 5S |
| Turn off Delay | 15S |
| Electrostatic Immunity | Standard: IEC61000-4-2 Contact Discharge: ±8kV, CLASS A Air Discharge: ±15kV, CLASS A |
| Mechanical Vibration | IEC60068-2-6 |
| Flammability Level | UL94-V0 |
| Operating Temperature | -40℃~70℃ |
| Storage Temperature | -40℃~85℃ |
| Operating Humidity | 5%RH~99%RH |
| IP Level | IP66 |
| Life | ≥ 8000 h |
| Certifications |
Contact Us at Any Time